Vyhladávanie

Nikolaihof Wachau

Biele víno certifikované Demeter z Wachau

biele víno z Wachau certifikované Demeter

Firma Nikolaihof Wachau patrí  medzi najstarších pestovateľov vína v Rakúsku a tiež ako jedna z prvých začala ponúkať BIO víno. Vinohrad už od roku 1894 patrí rodine Saahs. Rodina obhospodaruje celkom 22 ha vinohradu, pestuje sa tu predovšetkým Ryzlink, Veltlínské zelené, Nueburger a dalšie doplnkové odrody.

Tento rodinný podnik sa venuje výhradne BIO produkcii podla smerníc Demeter. Vo vinohradoch nie sú používáne žiadne herbicídy, pesticídy, chemické hnojivá ani postreky. Na miesto toho sa používá prhlavová močovka, baldriánové kvapky, presličkový čaj a podobné preparáty.

Ponechať prírode prirodzený beh, zasahovať čo nejmenej a dopriať vínu čas  - to je firemná filozofia, ktorú je možné ochutnať tiež v ich vínach. Vďaka opatrnosti a uprímnosti pestovateľov sa tieto vína môžu pochváliť plnou chuťou, mladistvým charakterom, komplexnosťou, primeraným obsahom alkoholu a výrazným lokálnym charakterom.

Po šetrnom lisování kvasí víno Nikolaihof na vlastných kvasinkách a získávajú tak svoj jedinečný ráz.

Nakoniec vína zrejú v historickej pivnici, ktorá bola vybudovaná z bývalého podzemného rímského kostolíku. Niektoré vína tu ležia aj viac ako 20 rokov vo velkých dubových 2.000 až 12.000 litrových sudoch.

Nikolaihof vyrába tiež prírodnú kozmetiku certifikovanú Demeter pod značkou „dieNikolai“.

Máte otázky?    

Alexander Leontiev
ecoplus International Slowakei
Fráňa Krála 35
SK-811 06 Bratislava