Vyhladávanie

NaKU e.U.

produkty z pírodného plastu – biologicky odbúratelé a kompostovatelé

Výrobky z prírodného plastu – biologicky odbúrateľné a kompostovateľné.

Prírodný plášť – z obnoviteľných surovín & 100% biologicky odbúrateľné.

Produkty firmy NaKu sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov a úplne biologicky odbúrateľné. Moderné technológie umožňujú výrobu najrôznejších druhov plastov. Výrobky sú zhotovené z kukurice, cukru alebo škrobu, vypadajú však ako bežné výrobky z plastov. Prírodné plasty firmy NaKu je samozrejme možné ďalej spracovávať.

Po uplynutí doby životnosti sa rozložiteľné plasty vracajú do zeme ako hnojivo pre nové obnoviteľné suroviny. Prírodné plasty NaKu sú vhodné pre najrôznejšie použitia. Prírodný plast je kompostovateľný podľa normy DIN Norm EN 13432 a rozloží sa v priebehu 90 dní. Tento plast je možné aj spaľovať a recyklovať ho, čo znamená, že je možné ho použiť znova na výrobu ďalších produktov.

Produkty:

  • Prievzdušné, vode odolné tašky vyrobené z kukurice, cukru alebo škrobu (tašky, sáčky a mraziace sáčky)
  • Nápojové fľašky & Dózy z bio  polymeru (PLA – polymerovaná mliečna kyselina)
  • Slamky na pitie z PLA

Okrem toho sa firma NaKu zaoberá tiež recykláciou a vyrába z odpadu, zo slnečnicových semiačok a mliečnej kyseliny prírodný plast. Tento nový plast má všestranné použitie pre obaly, nádrže a najrôznejšie profily. Sluky zo slnečnicových semien sú považované v potravinárskom priemysle za odpad, ktorý sa hodí maximálne ako krmivo. NaKu predáva nie len tento hotový plast, ale ponúka k predaju tiež know how výrobky, aby táto technológia mohla rozšíriť výrobné portfólium a ďalších plastikárskych výrobcov.

Máte otázky?    

Alexander Leontiev
ecoplus International Slowakei
Fráňa Krála 35
SK-811 06 Bratislava